Leke Akne Onarımı

Deride meydana gelen renk değişikliğinin birçok nedeni olabilir. Bazen, can sıkıcı olmakla beraber endişe edilecek bir durum değildir. Bununla birlikte, daha tehlikeli bir duruma da işaret ediyor da olabilir.

Lazerle Melazma ve Cilt Lekelerinin Tedavisi Nedir?
Melazma ve Leke Tedavisi, 755 nm long-pulse Alexandrite lazer cihazı kullanılarak güneş ışığının zararlı etkileri ve yaşlılık ile oluşan lekelerin giderilmesini amaçlayan bir uygulamadır.

Alexandrite lazer cihazının yanısıra Thulium Lazer de cilt lekelerinin tedavisinde kullanılan bir fraksiyonel lazer cihazıdır. Thulium Leke Lazeri ciltteki ufak lekelenmelerden yanık izlerine kadar pek çok cilt probleminde kullanılabilmektedir. Thulium lazer ile leke tedavisi hakkında detaylı bilgiye ve yanık izlerine yönelik uygulama videosuna yazının devamında ulaşabilirsiniz.

Lazerle leke tedavisi uygulanabilecek cilt problemleri

  • Melazma – Güneş Lekeleri
  • Çiller
  • Doğum lekeleri
  • Sivilce Lekeleri
  • Gebelik Çatlakları
  • Yanık İzleri
  • Ciltteki ince kırışıklıklar
  • Antiaging

Unutulmaması gereken nokta her hastanın probleminin kendisine özel olması ve teşhis edilmesi gerekliliğidir. Doktorunuza başvurduktan ve cilt problemleri tespit edildikten sonra en uygun tedavi yöntemi doktorunuz tarafından tavsiye edilecektir.

Cilt Lekelerinin Tedavisinde Renklerin Gücü : Led Mask
Akneler, sivilceler, akne ve sivilce izleri, cilt lekeleri, ince çizgiler için renklerin gücünden faydalanılabilmektedir. Üç ana renkten oluşan bir led maske ile tedavi yapılmaktadır. Renkler ortalama birer dakika arayla değişerek hastalara çok amaçlı tedavi kolaylığı sağlamaktadır. Mavi ışık akne, sivilce gibi derin temizlemeye ihtiyacı olan ciltleri yıpratmadan temizleyebiliyorken, kırmızı ışık cildin daha derin katmanlarında devam edebiliyor. Mor ışık ise hamilelik ve güneş lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Diğer önemli bir nokta da üç rengin aynı zamanda kolajen aktivasyonunu tetikleyip, cilde parlaklık ve canlılık kazandırmasıdır.

Led Mask Uygulaması Nasıl Yapılır?
Komplikasyonu az ve konforlu olan led maske uygulamasına cilt uygun bir temizleyici ile temizleyerek başlanır. Ardından porselen maske hastanın yüzüne yerleştirilir. Gözleri ışıktan korumak için özel bir göz bandı ile gözler kapatılır ve cihazımızı çalıştırılır. Hastan yarım saat hiçbir acı çekmeden sürenin dolmasını bekler. Kliniğimizde bu uygulamamız için kişiye özel kullanılabilecek tedavi edici özellikte maskelerle de çalışılmaktadır. Led Mask’ı; örümcek ağı estetiği, karbon peeling, fraksiyonel lazer, dermapen gibi profesyonel cilt bakımlarımızla beraber uyguladığımızda başarımız da artmaktadır. Yaz kış uygulanabilmektedir ve yaş aralığı yoktur.

Yıldız ARAS Beauty